Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

  Przekaż Fundacji 1%

 • choinka

  Corocznie organizujemy spotkania bożonarodzeniowe dla dzieci. Oczywiście nie może zabraknąć św. Mikołaja z prezentami i świątecznego poczęstunku. Wspólnie śpiewamy kolędy, tańczymy przy pięknie przybranej choince a uśmiechnięte buzie dzieci są dla nas bezcenne.

  czytaj więcej ...
 • kolonia

  Kolonie letnie w Warszawie to dla dzieci możliwość poznania stolicy Polski. Dzieci zwiedzają najważniejsze zabytki a przy tym pod troskliwą opieką wychowawców odpoczywają po całorocznej pracy w szkole. 

  czytaj więcej ...
A A A

List do Seniorów

 

 

Drodzy Seniorzy!
Transportowcy, Drogowcy, Budowlańcy.

     W życiu każdego z nas przychodzi moment, kiedy zdajemy sobie sprawę, jak ważne są relacje z drugim człowiekiem, z ludźmi. Patrząc na zdarzenia z perspektywy czasu pamiętamy tych, którzy byli obok nas, wyciągnęli pomocną dłoń. Wspominamy ludzi, chcemy zawrócić, przeżywać niektóre chwile jeszcze raz. Jesteśmy zamyśleni, pełni refleksji i choć niewiele rzeczy jest nas w stanie zdziwić czy zaskoczyć, to wciąż czegoś poszukujemy. Aż chce się zacytować zaśpiewany przez Marylę Rodowicz tekst: "Ale to już było, znikło gdzieś za nami, choć w papierach lat przybyło, to naprawdę wciąż jesteśmy tacy sami". To kim jesteśmy zawdzięczamy ludziom, którzy byli i są wokół nas.

Czerpiemy z nich inspirację, utożsamiamy się z nimi, spędzamy wspólnie czas, śmiejemy się i uczymy.

     Misją Klubu Fundacji jest przede wszystkim integrowanie Seniorów z całej sieci resortu Infrastruktury i Budownictwa. Dzięki nam poznasz Seniorów. Możesz zatelefonować i wypełnić ankietę udziału. W Klubie Seniora znajdziesz grupy zainteresowań, ciekawe wiadomości i dobrą, serdeczną przyjaźń. Także możesz uczestniczyć w wykładach profesorów Uniwersytetu III Wieku, np. o zdrowej żywności czy historii życia Polaków.

Podobnie jak wielu członków naszej społeczności, możesz zarejestrować się w Krajowym Stowarzyszeniu Emerytów i pomagać innym Seniorom. Wśród nas są już lekarze, prawnicy, nauczyciele, inżynierowie, ekonomiści, bioenergoterapeuci, z którymi możesz wymieniać myśli i doświadczenia.

     Tym bardziej w czasach, w których musimy płacić niemal za wszystko, wzajemna pomoc jest powrotem do chwil, w których to właśnie bezinteresowność była najważniejszą i najbardziej szanowaną cechą.

     Aby korzystać ze współpracy z nami wystarczy mieć komputer i Internet. Dalej sprawa jest bardzo prosta - w oknie przeglądarki należy wpisać adres: www.pomoctransportowcom.org.pl i dokonać rejestracji. Zgłaszać mogą się zarówno osoby indywidualne, pary, jak i grupy. Dzięki temu będziecie Państwo wzajemnie się odwiedzać i integrować.

     Stworzyliśmy dla Państwa miejsce do komunikacji. Chcemy, żeby Klub Seniora naszej Fundacji był miejscem spotkań na ziemi, ponieważ życie to nieustanna podróż - pełna splotów ludzkich losów, aby każdy z członków naszej społeczności odnalazł radość jaką daje zawieranie nowych, wartościowych znajomości i wzajemną pomoc (socjalną, prawną, medyczną, turystyczną, kulturalną, towarzyską - dzięki spotkaniom okolicznościowym, patriotycznym oraz świątecznym z okazji Wielkanocy, Bożego Narodzenia , Nowego Roku).

     To czy będziecie chcieli skorzystać zleży wyłącznie od Was. Uprzejmie prosimy jednak o przekazanie tej wiadomości przyjaciołom. Tak, aby każdy mógł sam zdecydować czy chce do nas dołączyć. Prosimy o pomoc.

     Serdecznie zapraszamy do udziału w Klubie Seniora naszej Fundacji "Pomoc Transportowcom".


Łączymy serdeczne pozdrowienia.

 

Prezes Zarządu Fundacji
mgr Barbara Walczak

Aktualności

 • Oferta kolonijna - wakacje 2016" data-mosaic-order-date="2016-04-27 14:09:29">
  Oferta kolonijna - wakacje 2016 Zarząd Fundacji zwraca się z prośbą do pracodawców i związków zawodowych o wykupienie skierowań na kolonie
  Czytaj więcej
 • List do Seniorów" data-mosaic-order-date="2016-04-27 13:07:30">
  List do Seniorów     Drodzy Seniorzy!Transportowcy, Drogowcy, Budowlańcy.      W życiu każdego z nas przychodzi moment, kiedy zdajemy sobie sprawę,
  Czytaj więcej
 • Spotkanie opłatkowe" data-mosaic-order-date="2016-04-28 14:16:50">
  Spotkanie opłatkowe Spotkanie opłatkowe zorganizowane w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie było też okazją do podsumowania działalności Fundacji w
  Czytaj więcej

© 2015 FUNDACJA POMOC TRANSPORTOWCOM. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.