Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  Przekaż Fundacji 1%

A A A

Nasze akcje dla osób starszych

 

Staramy się aktywizować naszych podopiecznych seniorów poprzez następujące działania:


Klub Seniora

Dla osób starszych i samotnych, spragnionych przebywania wśród rówieśników i wolontariuszy kolejarzy prowadzimy Klub Seniora przy ul. Hożej 72 w Warszawie, w którym organizujemy codzienne życie towarzyskie. Do Klubu zapraszamy również rodziców z małymi dziećmi.
Pobyt w Klubie animowany jest przez instruktorów – wolontariuszy zgodnie z inspiracją podopiecznych seniorów organizując im czas wolny poprzez spotkania integracyjne. Odbywają się np. rozgrywki brydża sportowego, gra w szachy lub scrabble. Dostępna jest prasa codzienna i resortowa, a także herbata i świeże pieczywo.
W Klubie funkcjonują komisje: prawna, medyczna, kultury, turystyki, transportu (zajmująca się transportem i dowozem darów żywnościowych z Unii Europejskiej i od sponsorów krajowych).
Klub jest czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.


Wykłady i spotkania

Dla naszych podopiecznych organizujemy wykłady profesorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z dziedziny literatury, kultury i historii narodu polskiego. Zapraszamy lekarzy świata (Médecins du monde) specjalistów żywienia seniorów na prelekcje związane z żywieniem w różnych schorzeniach: cukrzycy, chorób serca czy miażdżycy. Przybliżamy seniorom nie zawsze czytelne zasady działalności współczesnych banków poprzez spotkania z bankowcami. Spotykamy się również z ciekawymi ludźmi, takimi jak Sybirak, który porwał słuchaczy opowieścią o swoim życiu.


Wycieczki i spacery

Osoby lubiące ruch zapraszamy na spacery po Warszawie, wspólne zwiedzanie muzeów i wystaw malarskich. Staramy się razem czcić ważne rocznice narodowe, corocznie składamy np. kwiaty przy pomniku Powstańców Warszawy.
Dzięki naszym sponsorom w teatrach i Operze Narodowej oferujemy bezpłatne bilety na spektakle teatralne i operowe w Warszawie.


Spotkania okolicznościowe

Cyklicznie organizujemy spotkania integracyjne z okazji:

  • Dnia Kolejarza, Dnia Matki i Ojca, Dnia Wolontariusza,
  • ważnych rocznic narodowych: 3 Maja, wybuchu II wojny światowej, Dnia Niepodległości, wybuchu Powstania Warszawskiego
  • oraz świąt: Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Wszystkich Świętych.Nie zapominamy też o samotnych seniorach, którzy są chorzy i niesamodzielni albo z powodu złej sytuacji materialnej słabo radzących sobie w życiu. Prowadzimy dla nich działania socjalne:

  • W każdy poniedziałek, piątek i niedzielę w siedzibie Klubu Seniora przekazujemy dla potrzebujących podopiecznych dary żywnościowe otrzymane od sponsorów.
  • Organizujemy żywnościowe paczki świąteczne z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
  • Odwiedzamy chorych, samotnych lub niesamodzielnych w domu i w szpitalu.
  • Pomagamy w umieszczeniu w domach opieki i hospicjach.

© 2015 FUNDACJA POMOC TRANSPORTOWCOM. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.