Dla Dzieci

Nasze Akcje dla dzieci

Spotkania okolicznościowe

Corocznie organizujemy uroczyste spotkania dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, Mikołajek, świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Są one znakomitą okazją do poznania nowych znajomych, świetnej zabawy przy muzyce i słodkim poczęstunku. Dzieci uczestniczą w konkursach, wspólnie muzykują i śpiewają ciesząc się z prezentów, którymi je obdarowujemy.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest dla nas kolejną okazją do spotkania z dziećmi i ich rodzicami połączoną z przekazaniem wyprawek szkolnych: tornistrów i pomocy szkolnych. 

Kolonie letnie

Od wielu lat staramy się organizować dzieciom wypoczynek letni. Kolonie organizujemy zarówno w dużych miastach wartych poznania, takich jak Kraków czy Warszawa, jak i w miejscowościach wypoczynkowych w górach i nad morzem. 

Wycieczki dla dzieci

Nasze dzieci zapraszane są również na wycieczki po Warszawie. Zwiedzamy najciekawsze zabytki: Wilanów, Zamek Królewski, Stare Miasto, a także muzea, miejsca pamięci związane z historią Polski oraz Parlament RP, Politechnikę Warszawską i Uniwersytet Warszawski.

Opieka całoroczna

Dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej w każdym czasie według indywidualnych potrzeb przekazujemy darowizny w postaci paczek żywnościowych i ubraniowych. W ramach wyrównywania szans edukacyjnych staramy się także w miarę naszych możliwości przekazywać dla dzieci sprzęt komputerowy.
Wspieramy rodziny z dziećmi przyjeżdżające do Warszawy na konsultacje lekarskie, zapewniając zakwaterowanie i wyżywienie.
Rodziny z dziećmi zapraszamy również codziennie do Klubu Seniora na Hożą 72.

Nasze Koszty

Za prowadzenie Klubu Seniora ul. Hoża 72 ponosimy miesięczne koszty w kwocie 700 zł (najem pomieszczenia Klubu od Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy 350 zł, energia elektryczna 300 zł, wywóz śmieci 50 zł). Daje to koszty 8 400 zł rocznie.
Za wynajmowanie pomieszczenia biura Zarządu oraz magazynu w suterenie przy ulicy Hożej 86 w Warszawie płacimy 800 zł miesięcznie na rzecz Ośrodka Badawczego Ekonomiki Transportu, co daje razem koszty roczne 9 600 zł.
Tak więc koszty utrzymania wyżej wymienionych obiektów wynoszą 18 000 zł rocznie. Potrzebny jest nam sponsor.

Fundacja Grupy PKP S.A. w bieżącym roku przekazała nam 40 000 zł na zakup paczek świątecznych, za co serdecznie dziękujemy.
Caritas Polska w 2020 roku nawiązała z nami współpracę przekazując nam 10 000 zł . Uczestniczymy również w Programie Senior Caritas Polska. Otrzymane środki przeznaczone są na: paczki żywnościowe dla 10. podopiecznych obłożnie chorych, działania w ramach Klubu Seniora, zakup środków czystości, materiałów biurowych, zorganizowanie wycieczki do Niepokalanowa oraz modernizacji sprzętu komputerowego.
W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wolontariusze Fundacji złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci poległych na ul. Hożej i na terenie Sióstr Franciszkanek przy ul. Hożej 53.
 
Prezes Zarządu
Barbara Walczak

Kontakt

EMAIL

Miejsce na adres e-mail

Telefon i Fax

TEL.: 22 474 12 91

FAX: 22 474 47 51

Address

ul. Hoża 86 p. 309 B
00-682 Warszawa

Kontakt